карбофос (staburetom) wrote in ztaburetom,
карбофос
staburetom
ztaburetom

кілька фактів канадського правосуддя

історія №1
Син емігрантів, С. зустрічався з дівчиною. Дізнавшись, що вона гуляє, чувак на неї наїхав. Накричав і всяке таке. Вона заявила в поліцію. Його арештували. Випустили під заставу, з приписом не підходити до неї ближче чим на 200 метрів. Ок. Послав тьолку нах і забув. Але вона його підстерегла, коли він ішов на роботу і викликала поліцію, мовляв 200 метрів порушив. Хоч як не пояснював адвокат і роботодавець, що він тут працює і щодня ходить на роботу. Всьо пофігу. 200 метрів було в приписі? було. Отже кримінальна стаття. Відбуває умовно.

історія №2
Пані А. подала пропозицію на кетерінг-обслуговування в одному українському бізнес-центрі Торонто. В той самий час подала свою пропозицію румунка. Українці надали перевагу своїм. Пані А. отримала роботу.
Пройшло два роки. Якийсь чолов"яга підійшов до пані А. і дав конверт з написом Ганушя Якосьтам. В коверті був виклик до суду на правах свідка. "це не моє ім"я і не моє прізвище", - подумала пані А. і не пішла.
Через якийсь час, при виході з машини на неї наскочив інший чолов"яга, да так несподівано, що пані А. думала це розбійний напад і закричала. На галас вибігли домашні. Чолов"яга лишив конверт, скоро сів в машину і поїхав. Знову лист до суду і знову адресат "Ganushya". Пані кинула конверт на журнальний столик і забула. Вона готувалась до проведення великого бенкету для український бізнесменів на 300 осіб. Вона саме була на закупках, коли їй зателефонували колеги: "пані А? вас шукає поліція на роботі і вдома". Пані приїхала до дому та поліції вже не було. Сіла вечеряти. Двері з гуркотом розчинились. Увірвались поліцейські.
- Вас заарештовано!
Оскільки пані переїхала в країну нещодавно і не мала справ з поліцією, то не здогадалась спитати ордер на арешт, вона лише попросила не вдягати наручників, аби не лякати дітей. Її відвезли до КПЗ. Протримали ніч. "Я ніколи не забуду ланцюги на ногах". На ранок випустили під заставу. З"ясувалось, що її запрошували свідком у справі румунки, яка потрапила у аварію і намагалась відсудити у страховиків гроші, які вона могла б заробити, якби отримала той контракт, який отримала пані А. Арешт був за неявку!
Помилка з прізвищем, незаконний арешт нікого не обходили. Пані А. мусила (!) повідомити скільки за 2 роки свого бізнесу вона продала м"яса, картоплі та іншого, скільки отримала прибутків, скільки платила персоналу тощо. Щоб румунка отримала свою винагороду.

Це не вигадані люди, це наші знайомі. Чому вони проміняли наше шило на їхнє мило, я не розумію.

З самого малечку, у школі дітей вчать заявляти на своїх батьків. І вони заявляють: батьки відібрали іграшку. Батьків тягнуть у відділок за посягання на власність особи. Батьки насварили - дитина телефонує до поліції, батькам погрожують позбавленням батьківства. Neighbourborhood watch!

Річні видатки на поліцію Торонто складають 888 міліонів доларів. 90% з них іде на заробіну плату та винагороди поліцейським. Ці податки платять канадійці. І це їхній вибір.

Мою історію ви знаєте. Арешт без ордеру і слідства, лише на підставі заяви. Суд, котрий призначають на осінь, пофіг, що іноземець, пофіг, що проект, пофіг на всі листи підтримки. То де, та преславута презумпція невинності?

У консульстві України віце-консул Володимир Грабовенко сказав, що без вказівки МЗС вони не можуть звертатись до суду з проханням прискорити розгляд справи.
- А якщо ми зверенемось?
- Ви можете. Але я не думаю, навіть не можу собі уявити, щоб вони дали вказівку просити прискорення процесу. Канада, мабуть, єдина країна в світі, де евакуатори забирають дипломатичні автомобілі...

Оскільки я ще не маю на руках "пред'яви", то адвокати поки не можуть нічого порадити. В п"ятницю я отримаю звинувачення на руки. Сказали, правда, що при мировій угоді витирають файл з поліцейської бази.

Я не думаю, що Маріана вигадала цю скриньку. Тут люди правильно пишуть 1000 баксів для Канади це ніщо. А от зустрічний позов за наклеп може бути значно більшим. Та й набагато легше було б звинуватити мене у крадіжці грошей чим коштовностей. Тому мабуть все-таки скринька зникла. Куди? Як її знайти? Обшук у квартирі з металошукачем поліцейські робити відмовляються, бо звинувачуваний це я, а не вона.

В п"ятницю о 9:00 я маю бути в суді. Тож всі дружньо молімося, щоб до п"ятниці Маріані прийшло просвітлення і вона згадала, де їх поділа (під ванною дивилась?)
А якщо знайде, щоб знайшла в собі сили бути щирою і негайно забрала звинувачення.
Боже, хто б знав, як мене вже це задовбало. Сила в правді?
Tags: canada, ukrainian team, краєзнавство, льонька, скринька, суд
Subscribe
  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic

    Your IP address will be recorded 

  • 22 comments